Pro mě osobně je strašně příjemný vědět, jaká spousta lidí tady bigbítem žije.. Tom KV

2 Blogy o něčem jiném...

26. ledna 2011 v 3:43 | Číňan |  Ostatní
ach jo ta Karma...
ach jo ta Karma...

Na základě poslední věty v článku "ČÍŇANŮV BIG BEAT a crash-club a širší Redakce" od Švesky a Adinky jsem se nechal vyprovokovat k reakci. Napřed jsem chtěl napsat jen krátký komentář ale nakonec z toho vzniknul článeček, kde jsem trochu popustil uzdu a naznačil, o co na těch dvou blozích asi tak jde. Prosím o shovívavost a odpuštění všech, kterých se to nějak nelibě dotkne.

Lhal bych, kdybych tvrdil, že mě nezajímá duchovní život. Z toho důvodu jsem založil dva blogy které se tímto tématem zabývají. Přesto nemám potřebu je nějak důrazně propagovat a šířit jejich obsah, protože si myslím, že kdo hledá, vždy najde. Ze zkušenosti vím a všimnul jsem si, že valná většina lidí je na zcela jiné vlně a zájem o duchovní věci a smysl života jsou jim víceméně ukradené. Respektuji to a snažím se tolerovat jejich způsob života, i když si kolikrát v duchu říkám, proč žijí tak jak žijí, když potom trpí a lamentují sami nad sebou i svým životem. Vše v našem životě je podmíněné svobodnou volbou. Každá akce pro kterou se rozhodneme a provedeme ji má i svou přiměřenou reakci. Pokud se člověk dokáže dobře dívat a pozorovat tok života kolem sebe, včetně svého vlastního, pak má šanci tyto reakce sledovat. Kdo si uvědomí, že má vliv na kvalitu svého života a může ho změnit k lepšímu, šťastnějšímu a vnést do něho harmonii, ten pak udělá vše pro to aby k tomu došlo. Každý má tedy v podstatě své štěstí nebo neštěstí ve svých vlastních rukách. Kdo je na negativní vlně, pesimista, skeptik uzavřený novým věcem, oplývá vlastnostmi jakými jsou třeba závist, nepřejícnost, nesnášenlivost, bezohlednost, pokrytectví, lež, sobectví, násilí, bezcitnost, pomlouvání jiných lidí a spousta dalších, kterého život je chaos a jenom vegetuje bez nějakého hlubšího životního cíle, nemůže očekávat, že se bude v životě rozplývat blažeností, spokojeností a bude šťastný. Naproti tomu člověk, který žije vědomě a zaujme ve svém životě pozitivní otevřený postoj, je optimista a snaží se upřímně do něho vnést dobro, lásku, pokoru, přejícnost, snášenlivost, přátelskost, skromnost, nenásilí, laskavost, ohleduplnost, pravdomluvnost, vyrovnanost, krásu, štědrost, radost atd., nemůže než být spokojený, šťastný a v pohodě se sebou samým i s okolním světem. Je smutné vidět, když někdo na ten svůj život nestačí a trpí. Trpí z nevědomosti. Někdy to dojde tak daleko, že to člověk vzdá a zvolí zoufalé řešení odchodu ze života. Myslí si, že svému utrpení unikne. To je však iluze. O těchto a spoustě jiných věcí pojednávají dva blogy, které jsem za tímto účelem založil. Jedná se o čistě teistické náměty, kde hraje hlavní roli Vaišnavská filozofie. Kdo by pocítil zvědavost anebo touhu jeden z blogů navštívit, může hledat na Googlu Cesta Bhakti a na něm je pak odkaz na blog druhý. Mimochodem tam figuruji pod svým duchovním jménem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 drahuna (Drahomir Chytry) drahuna (Drahomir Chytry) | E-mail | 28. ledna 2011 v 1:57 | Reagovat

Patri ti moje plna podpora,protoze ani muzika by neexistovala, kdyby vesmirny zakon rezonance(na kterem vse zavisi-to podporuji i nejslavnejsi fyzici)nefungoval.Tak,ze mam radost, ze jsi to tak nadherne privedl ku vedomi,protoze VSE SOUVISI SE VSIM! A znovu plati"hudba netezi jenom z hudby"!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

MF DNES